Середа, 15.01.2025, 14:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Казанківська гімназія № 4

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Сідорченко А.В.

Гра «Автобуси»

«Автобуси» - це команди дітей «водій» і «пасажири». У 6-7 м від кожної команди ставлять прапорці. По команді «Марш!» перші гравці швидким кроком (бігти забороняється) направляються до своїх прапорців, огинають їх і повертаються в колони, де до них приєднуються другі за рахунком гравці, і разом вони знову проходить той же шлях і т.д. Відіграють тримають один одного за лікті. Коли автобус (передній гравець- «водій») повернеться на місце з повним складом пасажирів, він повинен подати сигнал свистком. Виграє команда, яка першою прибула на кінцеву зупинку.

Гра «Автоінспектор і водії»

У грі беруть участь 5-6 чоловік.

На майданчику для гри проводять крейдою 4-5 паралельних ліній, що означають етапи руху. Гравці (водії) ставлять свої машини (стільці) за останньою лінією і сідають на них. У водіїв є талони прав шофера (прямокутники з картону). З протилежної сторони майданчика обличчям до водіям сідає автоінспектор з табличками дорожніх знаків і ножицями в руках. Ці ножиці потрібні для просічки прав у водія-порушника. Автоінспектор по черзі показує водіям дорожні знаки. Водій, правильно пояснив, що наказує даний знак, просувається до наступної риси. Водій, який не зумів пояснити це, отримує прокол (ножицями відрізають куточок прав водія) і зауваження автоінспектора, його машина залишається на місці. Гравець, який отримав чотири проколу, вибуває з гри. Водій, який пройшов всі етапи без зауважень, стає автоінспектором, автоінспектор - водієм. Гра повторюється. Вибули з гри водії отримують нові талони прав шофера і включаються в гру.

Гра «Будь уважним!»

Діти запам'ятовують, що і коли треба робити. Йдуть по колу і уважно слухають сигнали регулювальника дорожнього руху. За сигналом: «Світлофор!» - стоїмо на місці; за сигналом: «Перехід!» - крокуємо; за сигналом: «Автомобіль!» - тримаємо в руках кермо.

Гра «Веселий трамвайчик»

Ми веселі трамвайчики,

Ми не стрибаємо як зайчики,

Ми по рейках їздимо дружно.

Гей, сідай до нас, кому треба!

Діти діляться на дві команди. Одна команда - трамвайчики. Водій трамвая тримає в руках обруч. Друга команда - пасажири, вони займають свої місця на зупинці. Кожен трамвай може перевезти тільки одного пасажира, який займає своє місце в обручі. Кінцева зупинка на протилежній стороні залу.

Гра-атракціон «Увага, пішохід!»

Для проведення цієї гри потрібні три жезла, пофарбовані в три кольори світлофора.
Регулювальник - учень старшого класу - показує хлопцям, які вистроїлись перед ним в шеренгу, поперемінно один з трьох жезлів. Учасники гри при вигляді червоного жезла роблять крок назад, при вигляді жовтого - стоять, при вигляді зеленого - два вперед. Перемагає той, хто жодного разу не помилився. Переможцю вручається значок, листівка, книжка і т.п.

Гра «Гараж»

Зміст: По кутах майданчика креслять 5-8 великих кіл - стоянки машин - гаражі. Всередині кожної стоянки для машин малюють 2-5 гуртків - машини (можна покласти обручі). Загальна кількість машин повинно бути на 5-8 менше числа граючих.
Діти йдуть по колу, взявшись за руки, під звуки музики. Як тільки музика закінчиться, всі біжать до гаражів і займають місця на будь-який з машин. Залишилися без місця вибувають з гри.

Гра «Вантажівки»

Зміст: Гравці тримають у руках автомобільні рулі - це вантажівки. Їм необхідно доставити терміновий вантаж. На голові у кожного покладено невеликий мішечок з тирсою або піском. Хто зможе бігти так швидко, щоб обігнати всіх своїх суперників і не упустити вантаж - цей мішечок?

Гра «ТАК чи НІ»

Вчитель чи хтось із хлопців проходить між рядами парт і звертається то до одного, то до іншого учня з яким-небудь питанням, наприклад: «Ти переходиш дорогу на червоний сигнал світлофора?», «Ти катаєшся на самокаті у дворі?», «Кажуть, що ти не поступаєшся в транспорті місцем старшим. Це правда?» відповідати треба швидко, коротко і обов'язково вставляти слова «так» або «ні». Відповідаючи на питання позитивно («Так, я катаюся на самокаті тільки у дворі»), треба одночасно головою повертати зліва направо, а відповідаючи негативно («Ні, я поступаюся в транспорті місцем старшим»), похитувати головою зверху вниз (як, наприклад, прийнято у болгар). Оскільки ці рухи зовсім незвичні, багато помиляються і мимоволі супроводжують відповідь не тими рухами голови, якими потрібно, викликаючи сміх і пожвавлення оточуючих.

Гра «Дорога, транспорт, пішохід, пасажир»

Діти стають у коло, в середині його стає регулювальник дорожнього руху. Він кидає м'яч кому-небудь із гравців, вимовляючи при цьому одне з слів: дорога, транспорт, пішохід, пасажир. Якщо ведучий сказав слово «Дорога!», той, хто спіймав м'яч, повинен швидко назвати яке-небудь слово, пов'язане з дорогою.
Наприклад: вулиця, тротуар, узбіччя і т.д. На слово «Транспорт!» гравець відповідає назвою якогось транспорту; на слово «Пішохід!» можна відповісти - світлофор, пішохід і т.д. Потім м'яч повертається регулювальника дорожнього руху. Ошибившийся гравець вибуває з гри.

Гра «Шляхове - недорожное»

Ігрове поле расчерчивается в лінієчку, де кожна лінієчку відділяється від іншої на один крок (можна грати на широкій драбинці), гравці встають і ведучий кидає їм по черзі м'яч, називаючи різні слова. Якщо звучить «дорожнє» слово - гравець повинен зловити м'яч, «недорожное» - пропустити або відкинути, при відповідності гравця названому речі, гравець переходить до наступної межах (на наступну сходинку). Виграє і стає ведучим той, хто перший перетне останню межу

Гра «Запам'ятай сигнали регулювальника»

Тут на посаді в будь-який час

Варто знайомий постовий.

Він управляє відразу всіма,

Хто перед ним на бруківці.

Ніхто на світі так не може

Одним рухом руки

Зупинити потік перехожих

І пропустити вантажівки.

Підготовка. Діти діляться на команди. У кожній з них вибирають капітана. Капітани розташовуються за стартовими лініями - одна навпроти іншої. Відстань між командами 20-30 м.
Посередині майданчика, між двома лініями, що обмежують смугу шириною 2-3 м, у шаховому порядку розкладають прапорці.
Зміст гри. По сигналу регулювальника дорожнього руху (червоний світло - руки витягнуті в сторони або опущені - стій; жовтий світло - права рука з жезлом перед грудьми-приготується; зелений світло - регулювальник до пішоходам боком, руки витягнуті в сторони або опущені - іди) гравці швидко підбігають до прапорців по команді регулювальника дорожнього руху діти повертаються на місця, швидко будуються в шеренгу. Капітани збирають і підраховують прапорці, принесені їх гравцями. За кожен прапорець нараховується одне очко. Перемагає команда, яка набрала більше очок.
Правила гри:
Під час перебіжки гравцеві дозволяється збирати будь-яку кількість прапорців, що лежать на землі.
забороняється віднімати прапорці один у одного.
За лінії, що обмежують місце для прапорців, заступати не можна.
Капітани команд грають на рівних правах з усіма.

Гра «Іду по доріжці»

Гравці йдуть по доріжці, називаючи на кожен крок, наприклад, назви дорожніх знаків та ін. Перемагає зробив більше кроків і назвав більше слів.

Гра «Кого назвали - той і ловить».

Гравці розташовуються по колу. У центрі - регулювальник дорожнього руху (ведучий). Він називає ім'я одного з тих, що стоять по колу і кидає йому м'яч. Названий ловить м'яч, називає який-небудь вид транспорту і кидає м'яч регулювальника. Той, хто не зловив м'яч, або не назвав слово, стає ведучим. Перемагає той, хто жодного разу не був регулювальником.

Гра «Знайди пару»

Гравцям роздаються смужки паперу із зображенням дорожніх знаків. Не розмовляючи, кожен повинен знайти собі пару, тобто партнера з такою ж картинкою. Пари стають у коло.
Ускладнення: кожна пара розповідає, що позначає їх дорожній знак.

Гра «Незвичайний дорожній знак»

У цій грі дітям пропонується придумати незвичайний дорожній знак.
Потрібно вибрати який-небудь із предметів навколишнього світу і спробувати перенести його властивості на дорожній знак. При цьому можливі самі фантастичні, неймовірні варіанти. Педагог пропонує дітям вигадати який-небудь предмет живої або неживої природи (кішка, дерево, квітка, будинок, тощо). Педагог запитує: «чи Може незвичайний дорожній знак чимось нагадувати кішку?». Діти відповідають: «Може!».

Гра «Вогні світлофора»

На світлофорі - червоне світло! Небезпечний шлях - проходу немає! А якщо жовтий світло горить, - він «приготуйся» каже. Зелений спалахнув попереду - вільний шлях - переходь.
В грі всі діти - «пішоходи». Коли регулювальник дорожнього руху показує на «світлофорі» жовтий світло, то всі учасники шикуються у шеренгу й готуються до руху, коли «запалюється» зелений світ - можна ходити, бігати, стрибати по всьому залу; при червоному світлі - всі завмирають на місці. Ошибившийся - вибуває з гри. Коли переходиш вулицю - стеж за сигналами світлофора.

Гра «Перехрестя»

Ведучий стає в центрі перехрестя - це світлофор. Діти діляться на дві групи - пішоходи і автомобілі. Лунає свисток ведучого. Перехрестя оживає: йдуть пішоходи, рухається транспорт. Якщо допускаються порушення правил дорожнього руху, провідний свистить, називає ім'я порушника. Той вибуває з гри. Перемагають ті, у кого не буде помилок.
Для переможців організується автопробіг на триколісних велосипедах і самокатах.

Гра «Різні машини»

Ведучий-регулювальник дорожнього руху вигукує: «Вантажні машини!» - і вантажні машини швидко їдуть до своєї межі. А легкові машини, пускаються за ними, намагаючись засалити. Ведучий запам'ятовує (або як відзначає) число осаленных. Настає черга легкових машин їхати до своєї дорозі. І серед них будуть невдахи, яких наздогнали вантажні машини. І так кілька разів. Ведучий не обов'язково викликає команди строго по черзі - цікавіше буде, якщо він несподівано назве одну кілька разів поспіль. Важливо лише, щоб загальне число виїздів у вантажних і легкових машин зрештою вийшло однаковим. Щоб створити побільше напруги в грі, імена команд варто вимовляти по складах. Ось звучить: «Ма-ши-ни лег-ко...»

Гра «Регулювальник»

Під час ходьби в колоні по одному, вчитель (він йде першим) змінює положення рук: в сторону, на пояс, вгору, за голову, за спину. Діти виконують за ним всі рухи, крім одного - руки на пояс. Це рух - заборонене. Той, хто помиляється, виходить з ладу, стає в кінець колони і продовжує гру. Через деякий час забороненим рухом оголошується інше.

Фізкультхвилинка
Постової варто впертий (крокуємо на місці)
Людям махає: Не ходи!
(рухи руками в сторони, вгору, в сторони, вниз)
Тут машини їдуть прямо (руки перед собою)
Пішохід, ти постривай! (руки в сторони)
Подивіться: посміхнувся (руки на пояс)
Запрошує нас іти (крокуємо на місці)
Ви, машини, не поспішайте (удари руками)
Пішоходів пропустіть! (стрибки на місці)

Гра «Збери світлофор»

Командам вручається жезл і пояснюється завдання: кожен учасник команди повинен брати участь у складанні світлофора з прямокутників. Перемагає команда, що раніше і без помилок закінчила складання світлофора. У двох коробках знаходяться за сім сірих прямокутників і по одному кольоровому: червоний, жовтий, зелений. За сигналом учасники команд підбігають до коробок, виймають з коробок прямокутники, повертаються на місце, передаючи жезл наступного, кожен наступний учасник бере з коробки інший прямокутник, продовжуючи збірку світлофора. Прямокутники кладуть один на інший в такій послідовності: сірий, сірий, червоний, сірий, жовтий, сірий, зелений, сірий, сірий, сірий.

Гра «Світлофор»

Поле обмежено з 4 сторін (залежить від кількості гравців), зразок пішохідної доріжки, вибігати за межі якої не можна. Ведучий в центрі ігрового поля, відвернувшись, призначає колір, ті гравці, у яких даний колір є на одязі спокійно переходять, решта - «порушники» повинні перебігти через дорогу», засалений «порушник» стає ведучим.

Гра «Сигнали світлофора»

Дві команди по 12-15 чоловік вишиковуються півколом, одна ліворуч, інший праворуч від керівника. В руках у керівника світлофор - два картонних кружечка, вона сторона яких жовтого кольору, друга сторона у гуртків різна
(червона і зелена).
Вихователь нагадує дітям про те, як важливо дотримуватися правила руху на вулиці, переходити лише у встановлених місцях, де напис «пішохід», спочатку озиратися наліво, потім направо, щоб переконатися, що близько машин, а там, де встановлено світлофор, уважно стежити за ним. Він читає дітям вірші С.Михалкова. відсутні слова хлопці підказують хором.

Якщо світло запалилося червоне,
Отже, рухатися...(небезпечно).
Світло зелений каже:
«Проходьте, шлях...» (відкритий).
Жовтий світло - предупрежденье -
Чекай сигналу для...(рухи).

Потім вихователь пояснює правила гри:

- Коли я покажу зелений сигнал світлофора, всі марширують на місці (починати треба з лівої ноги), коли жовтий - плескають у долоні, а коли червоний - стоять нерухомо. Той, хто переплутає сигнал, робить крок назад.
Сигнали повинні змінюватися несподівано, через різні проміжки часу. Виграє команда, у якої до кінця гри залишиться на місці більше учасників.

Гра «Збери картинку»

Від кожної команди («Світлофор», «Автомобіль», «Пішохід» або ін) за допомогою лічилки вибирається гравець для участі в грі. Необхідно зібрати розкидані на дорозі частини картинки, щоб вийшла картинка з тим же зображенням, що і назва команди.

Гра «Таксі»

Група дітей ділиться на пари. Кожна пара («Таксі») стоїть всередині обруча («Таксі»). Кожна дитина тримає свою половинку кола (зазвичай на рівні талії або плечей).

Діти бігають, стоячи всередині обручів, поки грає музика. Двоє дітей повинні рухатися з однаковою швидкістю і в одному напрямку. Кожен раз, коли музика зупиняється, діти з двох обручів об'єднуються разом. Гра продовжується до тих пір, поки максимальна кількість дітей не поміститься всередині обручів (6-8 осіб).

Гра «Тихіше їдеш...»

Ведучий стає на одній стороні ігрового поля, гравці в іншому її кінці, ведучий відвертається і вимовляє: «Тихіше їдеш - далі будеш, раз, два, три, стоп» і обертається, гравці, які в цей момент біжать до ведучому, повинні завмерти, той, хто не встиг вчасно зупинитися повертається до стартової межі. Переможець, першим досяг території ведучого, сам стає ведучим. Весь інтерес полягає в тому, що фраза може бути як завгодно обрізана (вноситься елемент несподіванки), але останнім словом все одно має залишатися «стоп», тільки після нього ведучий може обернутися.

Гра «Естафета автомобілів»

Діти діляться на 2-4 рівні команди і шикуються в колони по одному, паралельно одна іншій. Грають в командах приймають назви автомобілів: «Москвич», «Запорожець», «Жигулі» та ін. Перед впередистоящими гравцями проводиться стартова лінія. Попереду кожної колони на відстані приблизно 10-20 м ставиться стійка (булава).на відстані 2 м від старту чертится лінія фінішу. Регулювальник дорожнього руху голосно викликає будь-який автомобіль. Гравці, що мають картку з назвою цього автомобіля, вибігають вперед, оббігають стоїть напроти них предмет і повертаються назад. Той, хто першим прибіжить в свою команду, виграє очко для своєї команди. Регулювальник дорожнього руху викликає автомобілі вразбивку, декого може викликати 2 рази.
Рухливі ігри з Правил дорожнього руху

Гра «найшвидший»

Кожен малює собі гурток (зеленим, жовтим, червоним крейдою) і постає у нього. Ведучий стоїть у середині майданчика. За його командою «Раз, два, три - біжи!» діти розбігаються. Ведучий вимовляє: «Раз, два, три - в світлофор біжи!» і сам прагне зайняти яку-небудь гурток. Не встиг зайняти гурток стає ведучим.

Гра «Лабіринт»

Ця гра проводиться, коли діти вже знайомі з позначеннями окремих знаків і покажчиків («В'їзд заборонений», «Пішохідний перехід», «Велосипедний рух заборонено» та ін).
Взимку сніговими валами, розташованими на відстані 1 м один від одного, будується лабіринт висотою 0,5-0,7 м. Влітку лабіринт можна зробити з піску, цегли, зменшивши висоту стін. У лабіринті встановлюються знаки. Взимку на санчатах, влітку на велосипедах, самокатах діти проїжджають по лабіринту, точно дотримуючись вказівки знаків.
Той, хто не порушив правил, отримує подарунок.

Гра «Перехрестя»

На підлозі викладаються шнури, що перетинають один одного під прямим кутом. У одного кінця шнура стоїть дорослий з сигналами світлофора. Діти під музику підходять до перехрестя і діють за сигналами педагога: при червоному - зупиняються, при жовтому - марширують на місці, при зеленому - йдуть вправо, вліво, вперед.

Гра «До своїх знаків»

На майданчику довільно стоять шість осіб (помічників), у кожного в руках по дорожньому знаку: «Діти», «Пішохідний перехід», «Залізничний переїзд зі шлагбаумом», «Дорожні роботи», «Дикі тварини», «Підземний перехід».
Діти діляться на групи, беруться за руки, утворюючи коло. У середину кожного кола входять помічники, показують дорожній знак, що пояснюють його значення.
Потім ведучий (вихователь) підходить до кожному колі і запрошує граючих дітей за собою. Діти йдуть за ведучим і повторюють всі його рухи. Поки діти йдуть за ведучим, помічники опускають свої знаки і переміщуються по майданчику, тобто міняють свої місця.
За сигналом ведучого (свисток) всі гравці повинні швидко знайти свій знак і встати в своє коло, взявшись за руки, помічники в середині кола тримають знаки над головою. Перемагають ті, які знайшли свій знак першими. Гра проводиться 2-3 рази.
Ведучий, запрошуючи хлопців за собою, намагається відвернути увагу гравців від помічників, показуючи їм різні рухи (ходьба на п'ятах, стрибки, повороти навколо себе» ходьба навприсядки та ін).

Гра «Світлофор і швидкість»

Два столи. Два макета світлофора. По команді ведучого перші номери біжать до світлофорам і розбирають їх, другі збирають. Треті знову розбирають і т. д. Команда, яка закінчила завдання першої, перемагає.

Гра «Намалюємо дорогу»

Малюємо на землі дорогу. Діти перестрибують через неї. Ширину дороги поступово збільшуємо. Перемагає той, хто перестрибне через дорогу в найширшому місці.

Гра «До своїх прапорців»

Гравці діляться на три групи. Кожна група стає в коло, в центрі якого знаходиться гравець з кольоровим (червоним, жовтим, зеленим) прапорцем. За першим сигналом вихователя (бавовна в долоні) всі, крім гравців з прапорцями, розбігаються по майданчику. За другим сигналом діти зупиняються, присідають і закривають очі, а гравці з прапорцями переходять на інші місця. За командою вихователя «До своїх прапорців!» діти відкривають очі і біжать до прапорців свого кольору, намагаючись першими вишикуватися в коло. Виграють ті, хто першими стали в рівний коло і стоять, взявшись за руки.

Гра «Умілий пішохід»

На відстані 60 см паралельно один одному кладуться два шнура завдовжки близько 5 м. Треба пройти із зав'язаними очима між ними по доріжці.
Варіант 2. З двох шнурів роблять два кола: зовнішнє і внутрішнє. Відстань між ними 1 метр. Потрібно із зав'язаними очима пройти по колу між шнурами.

Гра «М'яч у кошик»

В 2-3 кроках від гравців ставлять 3 кошики: червоного, жовтого, зеленого кольорів. По команді ведучого потрібно: червоний м'яч кинути в червону кошик, жовтий - жовту, зелену - зелену. Ведучий може кілька разів підряд називати один і той же колір або після червоного назвати зелений і т.д.

Категорія: Мої статті | Додав: Irina (24.04.2018)
Переглядів: 313 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Казанківська ЗОШ №4 © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz