Неділя, 01.10.2023, 08:14
Вітаю Вас Гість | RSS

Казанківська гімназія № 4

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


8 клас досл 2

 

Додаток 2. Основні завдання дослідження.

1. За наведеними характеристиками вкажіть назви міст світу та країни до яких вони належать.

а)Найбільше місто Австралії, столиця штату Новий Південний Уельс. Місто було засноване у 1788 р. Артуром Філіпом, який прибув сюди на чолі Першого флоту, і було місцем заснування першого колоніального європейського поселення у Австралії. За результатами опитування, що провів журнал Forbes серед фахівців у 2010 році, це австралійське місто потрапило до дванадцятки найкрасивіших міст світу

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

б)Єдиної думки щодо походження назви цього міста немає, але вченими неодноразово висувалися гіпотези про етимологію назви. Ось чотири найпопулярніші припущення: назва — латинського походження, і утворена від римського власного імені, яке означає «шалений»; назва — латинського походження, і походить від слова Lond, що означає «Дике (тобто тут заросле лісом) місце»; назва — кельтського походження, і складається з двох слів: Llyn (озеро) і Dun (укріплення): у кельтський період місто називалося Llyndid; назва походить від древньоєвропейського слова Plowonida, що означає «Річка, що вийшла з берегів».

Це місто-столиця розташоване на річці Темза. Важливе джерело доходу — туризм. Найбільш відвідуваними місцями є: Тауер, Собор Святого Павла, Букінгемський палац, Вестмінстерське абатство. Також - це центр театральної діяльності.

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

в)Одне з найдавніших міст Малої Азії. Відоме ще з 7 століття до н. е. як давнє поселення Анкіра, розташоване на перехресті торгових шляхів, що пов'язували Європу і Азію. Збереглися пам'ятки римсько-елліністичної (храм імп. Августа) та візантійської архітектури. Входило до складу Римської імперії, Візантії, а з XIV століття до Османської імперії. Друге за розміром після Стамбула місто країни, столиця з1923року.

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

г)Місто не входить до складу жодного зі штатів США; в адміністративному відношенні становить федеральний округ Колумбія. Розташоване на річці Потомак.

Серед будівель визначних будівель в ньому виділяються Капітолій, Пентагон, Білий дім, Меморіал Лінкольна, Національна галерея, Бібліотека Конгресу, Національний архів, Фолджерівська шекспірівська бібліотека, Меморіал Джефферсона.

Всупереч легендам, місто ніколи не було побудоване на осушеному болоті. У той час як заболочені місця дійсно покривали області вздовж річок та інших природних водойм, більшість території міста складалася з сільськогосподарських угідь і пагорбів. Найвища точка міста — точка Рено, розташована в парку форту Рено і знаходиться на висоті 125 метрів над рівнем моря. Найнижча точка — рівень річки Потомак. Приблизно 20% території міста становлять паркові насадження- Національна алея, Рок-Крік-Парк, парк на острові Теодора Рузвельта, Сади Конституції

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

д)Місто засноване у XVII ст., коли голова племені меріна на ім'я Андріандзака захопив місто племені вазімба Аналамангу («Синій ліс») та звелів побудувати палац на найвищому місці. Так була заснована столиця, назва якої перекладається як «Місто тисячі воїнів». Герб міста складається з двох жовтих та двох блакитних квадратів, складених в шаховому порядку. На жовтих зображені чорні голови зебу, на блакитних — букетики з трьох священих лілій, які втілюють шляхетність і родючість. Над квадратами золота корона у вигляді стіни фортеці з сімома зубчатими баштами. Знизу на крученій позолоченій стрічці надпис: «Тисячі чоловіків не вмирають в один день». Це девіз міста й країни, в якій воно розташоване

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

ж)Назва міста-столиці означає «Червоний богатир». Розташоване в долині річки Тола, на висоті 1300–1350 м. Виділене в самостійну адміністративну одиницю. Було засноване в 1639 році під назвою Оргоо («палац») як буддистський монастир. З 2-ої половини 17 ст. було кочовою (з 1778 — осілою) резиденцією маньчжурського намісника і адміністративним центром. З 1706 називалося Іх-Хурее ( «Великий монастир»), з 1911 — Нійслел-Хурее («Столичний монастир»). У 1924 знову було перейменоване

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

з) Місто розташоване в північно-західній частині Південної Америки, за 24 км на південь від екватора, в міжгірській улоговині Анд, на південному схилі вулкана Пічинча. Клімат гірничо-екваторіальний. Значна висота міста над рівнем моря обумовлює відсутність там тропічної спеки, а близькість до екватора зменшує річне коливання температур, яка впродовж всього року тримається в межах +13 — +15 °C. Проте при цьому спостерігається значна різниця між денною і нічною температурою. Опадів випадає від 1 100 до 1 200 мм на рік, в основному з вересня по травень у вигляді злив.

Місто побудоване на вулканічному попелі, який миттєво поглинає вологу. Це ускладнює розвиток більшості типових для країни рослин. Використання довколишніх до міста територій індіанцями для випасу худоби в XV ст. призвело до поширення нині в його околицях малорослих чагарників з рідкісними і мізерними лісовими утвореннями.

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

 

и)Європейське місто-столиця, розташоване на березі Ризької затоки Балтійського моря. Засноване 1201 року. Історичний центр міста є Світовою спадщиною ЮНЕСКО. Найбільше місто Балтики та найбільший політичний, економічний і культурний центр країни.

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

 

і)Ла-Муй-Но́бле-і-Леа́ль-Сьюда́д-де-Нуе́стра-Сеньйо́ра-Са́нта-Марі́я-де-ла-Асунсьйо́н— місто-столиця, політичний, економічний і культурний центр країни, розташоване на річці Парагвай. Було засноване 15 серпня 1537році як перше іспанське поселення в районі Ла Плата. День заснування міста — є днем християнського свята Успіння Пресвятої Богородиці, тому його первісна назва звучало як «сьюдад де нуестра сеньора Санта Марія да ла Асунсьон», що в перекладі з іспанської значить «місто Успіння нашої Святої Марії Богородиці».

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

 

 

 

 

ї)Місто знаходиться у Північній Індії, в зоні сейсмічної активності-IV, що робить можливими потужні землетруси в ньому. Відоме своїми широкими, усадженими деревами бульварами і численними державними установами та культурними пам'ятниками. Це місце розташування уряду, що робить його центром індійської політики.

Центральна частина міста була спланована Едвіном Лаченсом та Гербертом Бейкером, провідними британськими архітекторами 20 століття. На честь першого район зараз відомий як «Лаченсівський Делі».

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

л)Європейська острівна держава, що розташована у північній частині Атлантичного океану на Серединно-Атлантичному хребті. Столиця і найбільше місто — Рейк'явік, де з прилеглими районами у південно-західному регіоні країни проживає близько двох третин населення країни. Це вулканічно і геологічно активна територія, яка в основному складається з плато покритих піщаними полями, горами та льодовиками, хоча багато льодовикових річок течуть до моря через низовини.

Нині це країна з найменшим населенням з-поміж членів NATO та єдиним учасником блоку без постійної армії. Населення країни приблизно дорівнює населенню українського міста Херсона.

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

2.За картою годинних поясів визначте, в яких годинних поясах знаходяться визначені міста.

 

а)………………………………………….

б)…………………………………………..

в)…………………………………………

г)………………………………………….

д)………………………………………….

 

 

 

ж)……………………………………

з)…………………………………….

и)…………………………………….

і)………………………………………

ї)………………………………………

л)…………………………………….

 

 

 

3.Яким буде поясний час цих міст відносно київського, якщо своє віртуальне знайомство з ними ви здійснювали 0 9год.00хв.

 

 

а)………………………………………….

б)…………………………………………..

в)…………………………………………

г)………………………………………….

д)………………………………………….

 

 

ж)……………………………………

з)…………………………………….

и)…………………………………….

і)………………………………………

ї)………………………………………

л)……………………………………

 

 

 

4.З перших літер визначених міст складіть патріотичне гасло

 

 

 

 

 

 

Ї

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Зробіть висновок про особливості визначення поясного часу в країнах світу і в нашій державі зокрема

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

Категорія: Мої статті | Додав: Irina (20.11.2018)
Переглядів: 285 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Казанківська ЗОШ №4 © 2023
Зробити безкоштовний сайт з uCoz