Неділя, 01.10.2023, 07:40
Вітаю Вас Гість | RSS

Казанківська гімназія № 4

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


6 клас досл

Дослідження «Аналіз погоди в різних місцях світу за певний період доби з використанням різних джерел інформації»

Мета: навчальна: навчитися аналізувати погоду в різних місцях світу за певний період доби з використанням різних джерел інформації; розвивальна: розвивати вміння самостійно виконувати завдання з використанням знань по темі; виховна: виховувати охайність, відповідальність за результати своєї праці.

Обладнання: підручники, атласи, зошити, лінійки, олівці, доступ до Інтернету в класі або довідкові дані з метеорологічних сайтів в Інтернеті,комп’ютер.

І. Організаційний момент

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І УМІНЬ УЧНІВ

Протягом вивчення теми ми вивчили, які є показники погоди. Учні називають їх.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

В ході практичного дослідження ми використаємо теоретичні знання для здобуття практичних навичок у знаходженні показників елементів погоди. Оцінки за виконане дослідження і його оформлення в зошитах будуть виставлені в журнал.

ІV. ВИКОНАННЯ ДОСЛІДЖЕННЯ

1. Використаємо як одне з основних джерел інформації прямо в класі через комп’ютер метеорологічний сайт : http://www.gismeteo.ua/ На головній сторінці шукаємо архів погоди в світі та вводимо назву міста. Учні можуть також дома виконати випереджувальні завдання, якщо відразу зайдуть на сторінку сайту (щоденник для школярів) http://www.gismeteo.ru/diary/4944/ і випишуть архівні дані про елементи погоди в якийсь день для певного міста. Якщо використовувати фактичні дані в той день, коли проходить урок, вони можуть значно відрізнятися згодом від тих уточнених, що будуть приведені в архіві.

2. Будемо брати дані про погоду по трьом містам (тут - за 17 січня 2015 року) на трьох різних материках, здійснюючи пошук даних про елементи погоди в місті через віконце «пошук місцеположення».

3. Числові дані про елементи погоди в певний період доби (ніч, ранок, день, вечір) будемо вибирати денні та вносити в таблицю. Точні дані про вологість на цьому метеосайті вчителю треба брати в день вимірювання, оскільки в архіві сайту він не зберігається. Якщо це не зробити, треба знаходити ці дані на інших сайтах, наприклад, за посиланням

http://www.wunderground.com/history/airport/GCTS/2006/8/28/DailyHistory.html?req_city=NA&req_state=NA&req_statename=NA&MR=1

4. За таблицею 5 на ст.147 підручника /2/ визначимо приблизно тип погоди в кожному місті, при цьому пам’ятаємо, що в Миколаєві – холодна пора року (зима), а в двох інших містах, що в Південній півкулі, - тепла пора року (літо).

5. На завершення роботи визначимо додатково по карті «Кліматичні пояси та області світу» атласу /3/ (на ст.26) клімат, який відповідає кожному місту.

6. Побіжна перевірка вчителем правильності виконання роботи, допомога учням з низьким рівнем досягнень демонструванням зразків робіт інших учнів з кращим виконанням, взаємодопомога учнів.

№ з/п

Елементи погоди, тип погоди, клімат

Місто Миколаїв, Україна, Євразія

Місто Бразиліа, Бразилія, Південна Америка

Місто Канберра,

Австралійський Союз, Австралія

1

Хмарність

5 балів

5 балів

0 балів

2

Вологість

93%

46%

49%

3

Напрям вітру

Штиль

Пд.

Зх.

4

Швидкість вітру

Штиль

5 м/c

8 м/c

5

Температура повітря

+2оС

+31оС

+25оС

6

Атмосферний тиск

765 мм рт. ст..

672 мм рт.ст.

707 мм рт. ст..

7

Тип погоди

Відлига

Дуже спекотна

Спекотна

8

Клімат

Помірно континентальний

Субекваторіальний

Субтропічний з рівномірним зволоженням

V. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ДОСЛІДЖЕННЯ

Вчитель оголошує, що виконання дослідження завершене і пропонує здати на перевірку зошити з роботою, вказуючи на недоліки, що мали місце при виконанні роботи.

Джерела інформації:

1. Метеорологічний сайт http://www.gismeteo.ua/. Прогноз погоди

2. Географія: підручник для 6 класу

3. Атлас. Загальна географія. 6 клас

Категорія: Мої статті | Додав: Irina (20.11.2018)
Переглядів: 221 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Казанківська ЗОШ №4 © 2023
Зробити безкоштовний сайт з uCoz