Два покоління об’єднав душевний біль Афганістану.
14 лютого2019р. напередодні 30 річниці з дня виведення радянських військ з Афганістану в Казанківському ЗЗСО І-ІІІст.№4 відбувся виховний захід, організований Сідорченко А.В. та Воронцовою І.В. для учнів 8-11 класів «Твій вічний біль-Афганістан» за участі учасників афганської війни Бєдова Миколи Васильовича, Гуцула Володимира Васильвича, Козловського Олега Миколайовича та Малихіна Сергія Миколайовича.
Мета даної зустрічі спільна для всіх її учасників - ушанувати пам'ять про тих, хто поліг у афганських ущелинах, та уклонитися тим, хто прийшов із війни живим, хоча і з пораненою душею.
15 лютого Україна вшановує своїх синів — молодих воїнів, які загинули на чужій землі Афганістану. 15 лютого останній солдат залишив цю країну. Майже 10 років проливали тут кров наші юнаки.
У рідні домівки не повернулися 13 тисяч 833 юнаки колишнього Радянського Союзу, 312 — пропали безвісти, 18 — інтерновані, доля 330 — невідома.
Ведучі Мігун Роман та Басараб Ольга провели нас стежками афганської війни, знайомлячи з історією тих часів. 25 грудня 1979 року в Афганістан було введено радянські війська. Для тисяч наших солдатів, їхніх батьків та матерів, дружин, дітей розпочалася жорстока, кривава війна в Афганістані. Бентежні дні чекання, безсонні ночі й тривоги, тривоги... Посивіли батьки. Тривожними були ці роки і для тих батьків, сини яких служили не в Афганістані, а на території колишнього Радянського Союзу. Де б не служив солдат, він у будь-який момент міг потрапити до Афганістану. Тому й не було спокою в Україні всі десять років афганської війни, яка тривала вдвічі довше, ніж Друга світова війна.
Афганістан... Він стан синонімом людського лиха, справжнього людського пекла: палюче сонце зранку, спекотний вітер-афганець, пісок, що не дає дихати, і... завжди хочеться пити. І в цій суворості народжувалися вірші, які згодом ставали піснями.
Кожен час народжує свої пісні, які для певного покоління стають рідними. Прості слова, проста мелодія, акомпанемент під гітару — душа наповнюється смутком або радістю, чимось близьким і рідним...
Саме їх виконали під час зустрічі дует учениці 10 кл.Бугайової Катерини та Рябчинської Ірини Миколаївни, працівника бібліотеки Казанківського ЗЗСО №4., тріо у складі Мігуна Романа, Пруби Романа та Скакуна Дмитра, Болотських Альона Юріївна, художній керівник будинку культури №1.
У жодному календарі день 15 лютого нічим не позначений. Але він особливий. Цього дня закінчилася нарешті війна. Щороку ветерани афганської війни відзначають останній день виведення радянських військ з Афганістану.
Покоління воїнів-афганців пройшло кривавими дорогами афганської війни, залишаючи на них життя і біль втрат.
Пам'яттю загиблим стала хвилина мовчання, танок «журавлі» у виконанні учасників танцювального гуртка під керівництвом Кічули А.М. та вірш Болотських Ксенії.
Їм випало жити — так кажуть про тих, хто повернувся до рідного дому, порядкує на рідній землі, віддаючи їй свої сили і вміння. Вони пройшли пекло війни Афганістану, не поповнили списків загиблих, а є пам’яттю, що пише історію.
Зі словами вдячності та вітання до гостей звернулася директор закладу Скрипник Л.Л. : Ми пишаємося вами, горді тим, що поруч із нами живуть мужні, відважні, рішучі чоловіки, які своїм прикладом допомагають формувати кращі риси характеру у наших вихованцях.
Виховання дітей свідомими, активними членами суспільства – одне з найскладніших завдань системи освіти, оскільки громадянськість, почуття патріотизму свідчать про найвищий ступінь розвитку особистості.
Ми щиро вдячні за ваш життєвий подвиг. Бажаємо здоров'я вам, сімейного благополуччя, і пам'ятайте, що час — найкращий лікар для душі та тілесних ран .
Гості заходу у спілкуванні з дітьми визначили пріоритети Людини:
-Вірність обов’язку;
- дружба ;
- турбота про тих, хто поряд з тобою;
- залишатися завжди людиною.
Тож пам'ятаймо ветеранів і виявляймо розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває досі — у спогадах, снах, у душах. Вони на це заслуговують.
Ведучі Соловйова Т. та Мігун Р. завершили захід словами:
Зупинись, прислухайся на мить —
Кричать з вогню і мати, і дитина.
Хай буде мир!
Хай більше не горить
У пеклі війн
Твоє життя, Людино!
Скрипник Л.-директор закладу
|